Szybkie męczenie się u 24-latki

Witam! jestem kobietą, mam 24 lata. od pewnego bardzo często i szybko się meczę. Wejście po schodach w domu (15 stopni) powoduje zadyszkę i szybsze bicie serca. czasami jak mierze puls w spoczynku to mam w okolicy 108-113 uderzeń na minute. często drżą mi ręce, a od kilku dni lewa dłoń i całe przed ramie jest opuchniete, nie wiem czy ma to związek akurat z tym, ale nie doznałam ostatnio żadnego urazu. dodam, że mam nadwagę ale mam ja od dawna i nigdy nie miałam z tym problemów.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,
szybsze męczenie się może być spowodowane przez nadwagę jak i choroby tarczycy.
Proszę udać się do lekarza i wykonać podstawowe badania i dodakowo profil tarczycowy.
Pozdrawiam