Szybkie odchudzanie - kiedy schudnę?

Rok temu zaczęłam się odchudzać, gdyż przy wzroście 162 cm ważyłam ok. 70 kg. Schudłam ok. 14 kg i moja waga była w normie. Teraz przez zimę poszło mi z 3 kg do góry i chciałabym teraz na nowo schudnąć, ale ok. 8 kg. Czy uda mi się do maja? Proszę o rozsądną odpowiedź. Dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

W celu utraty masy ciała niezbędne są zarówno ćwiczenia jak i zmiana stylu życia – powinnaś zwiększyć aktywność fizyczną i czas wolny spędzać na ćwiczeniach i sporcie.

Niekiedy wystarczy wyeliminować parę błędów żywieniowych, aby masa ciała zaczęła spadać. Przede wszystkim zacznij zdrowo się odżywiać, ale nie stosuj żadnych popularnych diet. Zapoznaj się z zasadami zdrowego odżywiania, które znajdziesz  w artykule http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Dodatkowo musisz zdawać sobie sprawę z tego, iż utrata tkanki tłuszczowej to proces długotrwały, wymaga czasu i poświęceń, dlatego utrata 8 kg do maja nie będzie ani zdrowa, ani bezpieczna i spowoduje efekt jojo.

Pozdrawiam.