Szybkie osiąganie wzruszenia

Witam, Mam pewien dla mnie wstydliwy problem, otóż bardzo łatwo doprowadzić mnie do płaczu, wystarczy, że ktoś podniesie głos, zwróci uwagę, zdenerwuje mnie, czy po prostu (sic!) np. w sytuacjach dużego onieśmielenia, choćby kiedy mówię komuś obcemu komplement (nie płaczę, ale czuje jakby moje kanaliki łzowe był poruszane). Jest to dla mnie stresujące i zawstydzające, jak mam uchodzić za poważna, dorosłą osobę, skoro z byle powodu płaczę jak skarcone dziecko. Czy da się z tym coś zrobić?

Witam,
na pewno da się coś zrobić w pierwszej kolejności na pewno warto byłoby lepiej poznać problem, niezbędna byłaby konsultacja, potem można szukać już konkretnych rozwiązań problemu. Z tego co czytam, pisze Pani o dużej wrażliwości, warto byłoby zastanowić się w jakich sytuacjach ma ona miejsce, być może te sytuacje poruszają w Pani jakieś "struny". Częściowo może być też taka Pani natura, na pewno warto bliżej się przyjrzeć problemowi i znaleźć jakieś rozwiązania. Pozdrawiam.