Szybkie podniecanie się i wytryski u 20-latka

witam mam pytanie mam 20 lat i jeszcze nie współżyłem jedynie lodzika miałem robionego nie wiem czy to jest normalne że bardzo szybko sie podniecam nawet przy tańczeniu z koleżanką na dyskotece jak pociera mnie po członku tyłkiem i za 1 razem dochodze szybko a za 2 już jest dobrze jak 2 raz pod rząd masturbuje się to jest normalne jak jeszcze nie współżyłem proszę o odpowiedz?

Dzień dobry!

Duża pobudliwość seksualna, szybkie osiąganie podniecenia (np. wzwód podczas pocałunku, w tańcu, oglądając atrakcyjną kobietę czy sugestywną scenę erotyczną w filmie) i wytrysku podczas masturbacji, jest naturalna dla młodych mężczyzn, rozpoczynających życie seksualne lub przed jego rozpoczęciem. Zazwyczaj z czasem i rosnącym doświadczeniem, umiejętność kontroli nad momentem wytrysku zwiększa się i czas trwania zbliżenia jest dłuższy. U części mężczyzn tak się jednak nie dzieje i nawet po dłuższym czasie regularnego współżycia, problem wytrysku przedwczesnego trwa. Jeśli tak się dzieje, należy zgłosić się do lekarza seksuologa/ psychologa seksuologa. Na chwilę obecną może Pan jednak nastawiać się na współżycie z optymizmem i spokojem, zakładając jednak, że dla większej satysfakcji partnerki (jak i Pana własnej) istnieje możliwość np. podjęcia drugiego stosunku po pierwszym wytrysku lub wcześniejszego doprowadzenia kobiety do orgazmu, przed rozpoczęciem współżycia.

Pozdrawiam!