Szybkie przybieranie na wadze 5-miesięcznego dziecka

Witam Mój synek skończył 5 dni temu 5 miesięcy. Urodził się z waga 3950, 59 cm długości ob głowy 37. Od urodzenia karmie go tylko piersią jednak mały przybiera na masie w zastraszającym tempie.. Obecnie waży ponad 11 kg, ma 75 cm ob głowy 44, klatki piersiowej 52. W ciągu dnia je co ok 4 godziny jednakże w nocy potrafi co 2 godz domagać się piersi jednak nie jest to intensywne jedzenie, bardziej jako uspokojenie do zaśnięcia. Ogólnie jest Zdrowy aktywny i wesoły jednak martwię się..

Aleksander Ropielewski

Aby stwierdzić czy faktycznie ma Pani powody do niepokoju potrzebowałbym ocenić stan dziecka w badaniu i przebieg dotychczasowego rozwoju psychofizycznego. Sugeruję skontaktowac się z lekarzem rodzinnym lub pediatrią.