Szybkie przybranie masy a dobra przemiana materii

Chcę szybko zdobyć masę - przytyć około 10 kg, ale mam dobrą przemianę materii. Czy jedynym wyjściem jest nocne objadanie się i pochłanianie ton makaronów, frytek i pizzy?
ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Zdecydowanie odradzam opisane sposoby na przybranie masy ciała. Proponuję natomiast zwiększyć kaloryczność diety poprzez zdrowe produkty spożywcze. Polecam wprowadzenie systemu 5-6 posiłków dziennie, dzięki którym łatwiej będzie dostarczyć wyższą ilość kalorii.W codziennym jadłospisie powinny pojawiać się produkty zbożowe: makaron, ryż, pieczywo, płatki kukurydziane, owsiane itp. , produkty mięsne - chude mięsa, ryby.
Dieta powinna tez obfitować w produkty mleczne, warzywa i owoce, oleje roślinne. Jako przekąskę można spożywać orzechy, nasiona słonecznika i migdały. Maja wysoką kaloryczność a małą objętość.
Dodatek olejów roślinnych i oliwy z oliwek do gotowych dań jest dobrym rozwiązaniem dla zwiększenia energetyczności i dostarczenia cennych nienasyconych kwasów tłuszczowych.
Jest to jednak proces stopniowy.

Witam . Zarówno szybkie przybieranie na wadze jak i szybka utrata na wadzę jest bardzo ryzykowna . Może być niebezpieczna dla twojego organizmu. Zdecydowanie nocne objadanie się nie jest wyjściem. Proszę zgłosić się do dietetyka aby on w racjonalny sposób ułożył plan żywieniowy . Pozdrawiam