Szybkie spalanie kalorii

Jak szybko spalić kalorie ? Witam , mam 12 lat , 147 cm wzrostu i wagę 47 . Jak dla mnie jest to za dużo jakie ćwiczenia musze wykonywać , aby spalić min. 5 kg ?
12 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Masa ciała znajduje się w normie. Jeśli jednak obserwujesz nagromadzenie tkanki tłuszczowej w niektórych partiach ciała, warto codzienne wykonywać ćwiczenia modelujące je. W przypadku brzucha są to np. brzuszki, półbrzuszki skłony, nożyce.
Regularne ćwiczenie pomoże zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej.

Witam,
Polecam przede wszystkim trening aerobowy (bieganie, jazda na rowerze, orbitrek i inne). Ważna jest również dieta. Proszę przede wszystkim zjadać posiłki regularnie (powinno ich być 4-5 w ciągu dnia). Proszę również wyeliminować z diety słodzone napoje i soki, jogurty słodkie, fast foody, słodycze, chipsy (takie grzeszki można popełniać 1 raz w tyg.)

Witam, polecam, abyś zaczęła regularnie ćwiczyć – około 3-4 razy w tygodniu po minimum 30 minut. Łącz ćwiczenia siłowe z tlenowymi np. brzuszki, przysiady, damskie pompki, a potem rower czy jogging. Możesz także wybrać aerobik, gdzie będzie połączenie tych aktywności. Zacznij także dbać o swoją codzienną dietę – nie jedz dużych objętości, nie przejadaj się, staraj się wybierać produkty jak najmniej przetworzone – unikaj serków i jogurtów owocowych czy smakowych (także tych light), produktów typu fast food, gotowych dań, sosów w słoiczkach czy w proszku, napojów słodzonych (zwróć uwagę czy pijesz sok 100% czy może napój/nektar do, których dodawany jest cukier). Więcej przeczytasz w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-odzywianie Pozdrawiam.