Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 1 5 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Szybkie tętno i pieczenie w klatce piersiowej po wysiłku fizycznym

Witam! Odkąd pamiętam jak szła szybko po schodach lub biegłam nawet na krótki odcinek to strasznie dyszalam i moje tetno też było bardzo szybkie, zawsze je słyszę jak mi.tak wali. Ale od jakiś 8-9 miesięcy gdy biegam, jeżdżę na rowerze to zawsze mam strasznie szybkie tętno ok. 190-210 i czuje takie jakby pieczenie w klatce piersiowej w okolicach serca( nie promieniuje) zawsze przechodzi ale dopiero po 40(ok.) min. Dlaczego się tak dzieje?.. Z pójściem do lekarza nie będzie łatwo bo trzeba czekać
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Zawał serca

Każdego dnia w Polsce około 300 osób ma zawał serca. Co wywołuje zawał serca mięśniowego oraz jak wygląda jego późniejsze leczenie? Na zadane pytania, odpowiedzi udziela profesor Zbigniew Gaciong.

Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Pani objawy są niepokojące i wskazują na problem pochodzenia kardiologicznego. Bez wykonania badań dodatkowych nie jestem stanie odpowiedzieć jednoznacznie co jest przyczyną Pani dolegliwości, zalecam jednak szybki kontakt z lekarzem.

Z wyrazami Szacunku lek. Aleksander Ropielewski

0
Lek. Bianka Małczuk
63 poziom zaufania

Witam. Ból w klatce piersiowej wymaga konsultacji lekarskiej. Zalecam wizytę u lekarza rodzinnego, który po zebraniu wywiadu i przeprowadzeniu badania we właściwy sposób będzie mógł pokierować dalszym procesem diagnostycznym. Do czasu wizyty zalecam ograniczenie aktywności fizycznej i nie podejmowania forsownych wysiłków.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy