Szybkie tętno i pieczenie w klatce piersiowej po wysiłku fizycznym

Witam! Odkąd pamiętam jak szła szybko po schodach lub biegłam nawet na krótki odcinek to strasznie dyszalam i moje tetno też było bardzo szybkie, zawsze je słyszę jak mi.tak wali. Ale od jakiś 8-9 miesięcy gdy biegam, jeżdżę na rowerze to zawsze mam strasznie szybkie tętno ok. 190-210 i czuje takie jakby pieczenie w klatce piersiowej w okolicach serca( nie promieniuje) zawsze przechodzi ale dopiero po 40(ok.) min. Dlaczego się tak dzieje?.. Z pójściem do lekarza nie będzie łatwo bo trzeba czekać

Aleksander Ropielewski

Pani objawy są niepokojące i wskazują na problem pochodzenia kardiologicznego. Bez wykonania badań dodatkowych nie jestem stanie odpowiedzieć jednoznacznie co jest przyczyną Pani dolegliwości, zalecam jednak szybki kontakt z lekarzem.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Ból w klatce piersiowej wymaga konsultacji lekarskiej. Zalecam wizytę u lekarza rodzinnego, który po zebraniu wywiadu i przeprowadzeniu badania we właściwy sposób będzie mógł pokierować dalszym procesem diagnostycznym. Do czasu wizyty zalecam ograniczenie aktywności fizycznej i nie podejmowania forsownych wysiłków.