Szybkie wypróżnianie kału po zjedzeniu posiłku

od dluzszego czasu czesto chodze do toalety oddawac kał, szybko po posiłku. nie mam dolegliwosci bolowych ale jest to uporczywe.zrobilem badanie kolonoskopie i wynik badania wyszedl colitis chronica+, non activa et non specyfica. co to oznacza ? czy to cos groznego? musze stosowac diete jakas? czy na czeste oddawanie kalu ma wplyw wyciety wyrostek?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik oznacza: Przewlekłe zapalenie błony śluzowej jelita grubego, nie aktywne i nie specyficzne. Proszę stosować dietę lekkostrawną oraz skonsultować się ze specjalistą gastroenterologiem celem ustalenia możliwości dalszego postępowania. Na częste oddawanie kału nie ma wpływu wycięty wyrostek.