Szybko się męcze po wysiłku fizycznym

Mam problem, na w-fie pobiegam trochę, pokopię piłkę i za chwilę serce wali mi sucho w gardle i w ustach, głowa mnie boli i muszę odpocząć i nie wiem co mi jest. Mama powiedziała, że do lekarza trzeba iść, ale ja się boję pobierania krwi i mam pytanie: czy pobieranie krwi jest konieczne? Z góry dziękuję za odpowiedź

Witam serdecznie.

Zmniejszenie tolerancji wysiłku fizycznego może być spowodowane wieloma przyczynami. Jedną z nich może być niedokrwistość czyli anemia. Aby ją stwierdzić konieczne jest wykonanie badania krwi.
  Konieczna jest wizyta u lekarza pierwszego kontaktu aby wyjaśnić przyczynę tych dolegliwości.
Pozdrawiam