Szybko wchłaniający się krem do leczenia dermatologicznego

Mam 2,5-letnią córkę, u której zdiagnozowano microsporum audouinii (3 ogniska) na głowie - najpierw przed zdiagnozowaniem leczenie odbywało się kremem i zawiesiną pirolam (3 tyg.) teraz miejscowo stosujemy travogen i jest duża poprawa (od 2 tyg). Jednak pojawiły się nowe ogniska. Problem w tym, że o ile w dzień krem się wchłonie - to nocą wytrze go o poduszkę. Co zrobić, czy smarować kremem wieczorem na tyle wcześnie, aby krem zdążył się wchłonąć przed pójściem spać? Czy można jakoś wspomóc tak małe dziecko od wewnątrz, np: homeopatią, bo lekarz nie chce na razie podawać leków doustnych i jakich środków ostrożności przestrzegać, aby zapobiec nowym ogniskom?

KOBIETA, 2 LAT ponad rok temu

Witam!
Na początku leczenia zawsze zaczyna się od leków miejscowych, jednakże w przypadku braku poprawy lub progresji choroby warto rozważyć zastosowanie leków doustnych. Proponuję smarować krem ok godzinę przed pójściem spać i powstrzymywać córeczkę od ewentualnego drapania i dotykania miejsc zmienionych chorobowo (ponieważ może to prowadzić do powstawania nowych ognisk na skutek przeniesienia zarodników). W celu wspomagania leczenia należy unikać cukrów prostych w diecie dziecka oraz można stosować preparaty probiotyczne lub naturalne źródła dobrych bakterii (zsiadłe mleko, kefiry, jogurty naturalne). Homeopatia powinna być tylko ostatecznością, na razie proponuję nie brać pod uwagę tej metody leczenia. Pojawianie się nowych ognisk może skłaniać ku zastosowaniu leków doustnych. Należy pozostać pod kontrolą dermatologa. Pozdrawiam serdecznie!