Szybsze bicie serca po przebywaniu na słońcu

Witam. Od roku zmagam się z następującą dolegliwością. Kiedy przebywam na słońcu lub kiedy zasnę i zbyt mocno nakryję się kołdrą zaczyna szybko walić mi serce , czuję palące gorąco i robi mi się słabo. Lekarz prowadzący wysłał mnie do psychiatry a psychiatra odesłał za powrotem do lekarza pierwszego kontaktu. Koło się zamknęło, a mnie na myśl o lecie ogarnia strach. Jak mogę sobie pomóc?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią kołatania serca jak najbardziej mogą być konsekwencją przegrzania. Wskazane jest wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych oraz dokładniejsza diagnostyka kardiologiczna. Jeśli wyniki wszystkich wykonanych badań będą prawidłowe, rzeczywiście konieczna będzie ponowna konsultacja psychiatryczna.