Szybsze bicie serca podczas antybiotykoterapii

Witam. Mam 19 lat. Od 3 dni mam angine. Lekarz przepisal mi auglavin i ibuprofen. Od wczoraj pojawilo sie u mnie szybsze bicie serca a cisnienie 120/84. Antybiotyk biore 2x dziennie, ibuprofen co 5/6 godzin oraz 3x zazylem panadol.Czy moze miec to zwiazek z braniem tych lekow ?

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Nie napisał Pan co według Pana oznacza szybsze bicie serca (jak często?). W przypadku występowania stanu zapalnego, a zwłaszcza w trakcie gorączki może dochodzić do wzrostu częstości skurczów serca. Jeśli objaw ten będzie się powtarzał a dodatkowo pojawi się np. ból, nierówna praca serca to wskazana jest konsultacja internistyczna.