Szycie wrzodu żołądka

Witam. 10 lat temu miałem operację szycia wrzodu żołądka. Po operacji dolegliwości żołądkowe (bardzo częste bóle, nudności i wymioty) nie ustępują po mimo ścisłej diety, przestrzegania zaleceń lekarza i przyjmowaniu wielu leków, a wręcz przeciwnie nasilają się. Rok temu podczas badania gastroskopowego lekarz stwierdził wystającą pętlę nici chirurgicznych w miejscu szycia wrzodu. Czy ta nić nie powinna się rozpuścić i czy może ona powodować stany zapalne i w/w dolegliwości ?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, wskazany jest w tej sytuacji kontakt z chirurgiem, należy ocenić, czy gojenie przebiegło prawidłowo. U niewielkiej grupy ludzi zdarza się, że szwy wchłanialne nie ulegają rozpuszczeniu, a pozostając powodują podrażnienie okolicznych tkanek.