Szyjka macicy

Mam takie pytanie: jestem w 27 tygodniu ciąży, lekarz powiedział, że szyjka macicy wynosi 4 centymetry. Czy to jest prawidłowe? Od 3 tygodni biorę lek Luteine. Czy mogę współżyć płciowo??

Długość 4cm jest prawidłowa dla tego tygodnia ciąży. Luteina ma zapewne związek z Pani wywiadem w tej ciąży. Jeśli nie ma Pani objawów krwawień i plamień oraz skurczów można współżyć z partnerem.