Tabletka "72 godziny po" a spóźniający się okres

Witam. Drugiego dnia po zakończeniu okresu zażyłam tabletkę 72 h. Po trzech dniach dostałam ten "fałszywy" okres, który trwał około 6 dniu. Czy mam zacząć odliczanie 28 dniu od zakończenia "prawdziwego" okresu, czy też od tego "fałszywego"? Gdyż zaczynam się martwić, ponieważ okres spóźnia mi się już około 10 dniu od tego "prawdziwego" okresu, natomiast 2 dniu od tego "fałszywego" okresu, wywołanego tabletką. Od około dwóch tygodni mam uczucie jakby okres się zbliżał, mianowicie: dostałam wyprysków na twarzy, mam ciągłą ochotę na jedzenie (jak to przy okresie zwykle mam), zdarza się, że jestem nerwowa i w miejscu intymnym wydziela się biały śluz od około 10 dni. Czy okres po tabletce "po" może się spóźnić, czy mam zacząć się martwić?
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Tabletka "po" zawiera końską dawkę hormonów i nie powinna być nigdy używana jako metoda antykoncepcyjna. Jest to środek do ratowania w sytuacjach awaryjnych. To, co Pani obserwuje w tej chwili, to skutki rozchwiania gospodarki hormonalnej spowodowane zażyciem tabletki. Nie jestem w stanie powiedzieć, kiedy dostanie Pani miesiączkę i po jakim czasie cykl się unormuje do wspomnianych 28 dni. Może to potrwać nawet kilka miesięcy. Najlepsze, co może Pani zrobić, to czekać na unormowanie cyklu i powrót ciała do naturalnej równowagi hormonalnej.

Polecam uwadze artykuł na naszym serwisie:

http://abcantykoncepcja.pl/ratunku-pekla-prezerwatywa-co-teraz.

Pozdrawiam serdecznie!