Tabletka 72 po a problemy z zajściem w ciążę w przyszłości

W ciągu ok pół roku zażyłam 3 razy tabletkę 72 po. dwie pierwsze w dość krótkim odstępie czasu ok 3 tygodnie, kolejną po 5 miesiącach. przy zażyciu drugiej miałam problemy z bakteriami w moczu. dzień po jej zażyciu odbyłam stosunek i po nim miałam problemy z oddaniem moczu, które dość szybko wyleczyłam . obawiam się że w przyszłości mogę nie mieć dzieci przez zażywanie tych tabletek , czy to możliwe ? i czy poprzez te tabletki spowodowana jest moja suchość w pochwie i jak można to wyleczyć ?

Witam! Przede wszystkim musi Pani pamiętać, iż tzw. tabletki po są awaryjną metodą antykoncepcji i powinny być stosowane sporadycznie. Zawierają one bardzo dużą dawkę hormonów, w związku z czym mogą być przyczyną wielu działań niepożądanych i rozregulowania równowagi hormonalnej organizmu, czego skutkiem mogą być problemy z zajściem w ciążę w przyszłości. Tego typu zaburzenia są zazwyczaj przemijające, nie mniej jednak nie należy bagatelizować możliwości ich wystąpienia.

Częste stosowanie tych preparatów jest rabunkową gospodarką. Proszę się nie krzywdzić...
Warto rozwiązać problem regulacji prokreacji.
Pozdrawiam. JW