Tabletka 72 po a ryzyko ciąży

witam, podczas stosunku z mężem pękła nam prezerwatywa.Okres miałam 1 grudnia czy jest mozliwe żeby zaszła w ciąże i czy tabletkę do 72 godz może przepisać mi lekarz rodzinny lub w szpitalu z góry dziekuje za odp

Witam serdecznie. Szansa na ciąże nie jest zbyt duża, ponieważ najprawdopodobniej nie były to jeszcze dni płodne. Nie wiem jednak ile trwają Pani cykle a to dość kluczowa informacja w tym przypadku. Teoretycznie, ze względu na fakt iż tabletki 72 po są lekami nierefundowanymi preparat taki może wypisać każdy lekarz, oczywiście nie każdy to uczyni choćby ze względu na swoje poglądy religijne. Na SOR lub izbie przyjęć nie praktykuje się wypisywania leków innych niż te ratujące życie.