Tabletka po stosunku: czy możliwe jest, że jestem w ciąży?

Witam,

mam pytanie, tydzień temu w nocy z środy na czwartek, zaczęłam całować się z chłopakiem, on zaczął mnie dotkać, wsadzać palca do pochwy (dodam, że jestem dziewicą) aż w pewnym momencie włożył swojego penisa do pochwy, trwało to tylko chwilę i zakończyliśmy. W piątek ze strachu poszłam do ginekologa i USG nic nie wykryło, badanie też nie, błona dziewicza nie jest przerwana, pani doktor dała mi receptę na tabletkę po współżyciu, od razu poszłam kupić i spożyłam, czyli od tego jakby stosunku minęło jakieś 35 godzin.

Dodam, że okres miałam 8 września, byłam ledwo po okresie. Cały tydzień żyje w okropnym strachu przed ciążą, jest mi niedobrze, a do tego dostałam wczoraj okres już drugi w tym miesiącu, co tak nigdy mi się nie zdarzało. Ciągle jest mi niedobrze, boje się bardzo, chłopak mówi, że to wytrysku nie doszło, pani ginekolog mówi że nie mam się czym przejmować, że ten strach powodują te bóle brzucha i te nudności, a ten okres? Proszę o pomoc, ja nie mogę być w ciąży.

Witam serdecznie,

Krwawienie, które się pojawiło najprawdopodobniej jest wynikiem leku, który Pani przyjęła. Może on powodować przejściowe zaburzenia cyklu.
W Pani przypadku ryzyko ciąży jest minimalne. Dlatego nie powinna się Pani martwić. Pozostałe objawy czyli bóle brzucha oraz nudności są najpewniej przejawem stresu.
Pozdrawiam