Tabletka wczesnoporonna - czy zawsze następuje krwawienie?

Mam 25 lat i jedno dziecko. Tydzień temu przy stosunku pękła prezerwatywa, a na drugi dzień wzięłam tabletkę "po". Ginekolog powiedział, że za 2-3 dni powinno pojawić się krwawienie. Ale brzuch mnie pobolewa, a okresu nie dostałam, choć od zawsze miałam nieregularny okres. Czy za każdym razem kiedy weźmie się tabletkę musi pojawić się krwawienie? A jeśli będę w ciąży, to nie zagraża to zdrowiu, jeśli przy pierwszym porodzie było cesarskie cięcie (rok temu)? Proszę o odpowiedź.

Witam sedrecznie,
Lek, który Pani przyjęła ma dużo działań niepożądanych, do których należą m.in. przejściowe zaburzenia cyklu, krwawienia śródcykliczne, bóle podbrzusza. Jednak nie zawsze te działania się pojawiają. Proszę spokojnie czekać na miesiączkę.
Jeżeli kobieta miała wykonane cesarskie cięcie to z kolejną ciążą należy odczekać co najmniej rok, a najlepiej dwa lata.
Pozdrawiam