Tabletka z kodeiną a jazda autem

Ktoś kiedyś napisał cytuje ,,próg wykrywalności opiatów we krwi wynosi 20 ng/ml. Każde stężenie powyżej jest dowodem na obecność opiatów we krwi, niezależnie od momentu zażycia. Zgodnie z polskim prawem, prowadzenie samochodu pod wpływem opiatów jest zabronione. W związku z tym interwencja policji była uzasadniona." jak wezmę tabletkę z kodeiną to mam czekać 2 tygodnie przed następnym prowadzeniem auta? być pod wpływem a mieć we krwi to dwie różne rzeczy, może ktoś się głębiej wypowiedzieć?

"Podczas stosowania leku nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych, obsługiwać maszyn i urządzeń będących w ruchu. Lek może powodować zawroty głowy i senność, co może zakłócać sprawność psychomotoryczną wydlużając czas reakcji".