Tabletka zażyta dzień wcześniej. Czy ochrona będzie zachowana?

Witam. Mam pytanie. Zażywałam normalnie tabletki y**. Któregoś dnia wystąpiły u mnie wymioty po 2h od wzięcia tabletki, więc zażyłam ponownie tabletkę i zawsze dokopywałam nowe opakowanie i zażywałam jedna zaległa tabletkę. Niestety ostatnio zapomniałam zażyć tej ostatniej z nowego opakowania i zrobiłam przerwę. Dodam, że nie kochałam się w tym czasie, więc moje pytanie nie dotyczy tego. Stwierdziłam, że zrobię teraz tak, że jak dostanę okres to zacznę je brać tak jakby od nowa i zażyję w pierwszy dzień okresu. Dostałam plamienia, zażyłam tabletkę, ale plamienie ostało i okres rozpoczął mi się dopiero drugiego dnia. Czy mogę czuć się zabezpieczona? Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeżeli dobrze zrozumiałam, to skróciła Pani sobie przerwę, zażywając tabletkę zaraz po rozpoczęciu krwawienia z odstawienia. W takiej sytuacji jest Pani w pełni zabezpieczona, choć zaleca się raczej zażywanie dwóch opakowań tabletek bez przerwy lub zachowywanie zalecanej tygodniowej przerwy, niż robienie przerwy jedno czy dwudniowej.

Pozdrawiam serdecznie!