Tabletki a biegunka

Witam... Od pół roku biorę regularnuie tabletki. W trakcie ostatniego opakowania, po ok. 2 godzinach od przyjęcia 15 tabletki, dostałam jednorazowej biegunki. Mam wątpliwości, czy tabletka została wchłonięta. Nie przyjęłam kolejnej tabletki. Do końca opakowania już nie współżyłam. Po skończeniu opakowania zrobiłam 7-dniowa przerwę. W jej trakcie wystąpiło krwawienie z odstawienia. Moje pytanie brzmi: czy od nowego opakowania będę już w pełni zabezpieczona, czy też powinnam stosować dodatkowe metody antykoncepcji? Jeśli tak, to przez jaki czas?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Skuteczność antykoncepcyjną pigułek może obniżyć ciężka biegunka. Jeden luźny stolec najprawdopodobniej nie spowoduje żadnych kłopotów, więc nie było potrzeby stosowania dodatkowej pigułki. W Pani przypadku nie ma potrzeby stosowania dodatkowej antykoncepcji.

Pozdrawiam!