Tabletki a wymioty - co z ochroną antykoncepcyjną?

Witam. Mam pewien problem - normalnie przyjmuję tabletki o godz 21. W piątek zapomniałam przyjąć tabletki o tej porze (była to 14. tabletka z opakowania), wzięłam ją rano ok. 9.30. W sobotę przyjęłam tabletkę normalnie, jednak ok. godz. 23 wymiotowałam - minęło ok. 2 godz. od wzięcia tabletki. Zapomniałam o zażyciu dodatkowej tabletki od razu. Rano ok. godz. 8 współżyłam z chłopakiem i ok. 10 przypomniało mi się o wymiotach, wzięłam wtedy dodatkową tabletkę. Czy jest ryzyko zajścia w ciążę i jak postępować dalej - czy muszę się dodatkowo zabezpieczać?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Przekroczyła Pani granicę dopuszczalnego opóźnienia minimalnie (tj. o ok 30 minut). Wymioty nie powinny spowodować obniżenia skuteczności działania tabletek. Tym nie mniej proponuję nie wykonywać 7-dniowej przerwy, ale rozpocząć nowe opakowanie bezpośrednio po aktualnym. Takie postępowanie zapewni Pani pełną ochronę.