Tabletki antykoncepcyjne a ciąża

Dzień dobry, mam 28 lat i mam pytanie.
Od roku biorę tabletki antykoncepcyjne c***. 12 dni temu rozpoczęłam kolejne opakowanie tabletek po 7 dniowej przerwie. Natomiast od jakichś czterech dni mam zawroty głowy, boli mnie żołądek, mam objawy ciążowe, takie jak miałam w poprzedniej ciąży.
Dodam jeszcze tylko, że trzy razy spóźniłam się z tabletką, dwa razy wzięłam po godzinie i tą trzecią w ciągu 10 godz.
Jakie jest prawdopodobieństwo że mogłam zajść w ciążę?

28 LAT ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Objawy, które Pani opisała są prawdopodobnie działaniem ubocznym stosowania hormonalnej antykoncepcji. Podczas stosowania takiej formy antykoncepcji organizm wprowadzony jest sztucznie w stan hormonalny podobny do ciąży. Jeżeli jednak ma Pani najmniejsze wątpliwości, zawsze należy przeprowadzić test ciążowy, który powinien dać już wynik pozytywny w momencie pojawienia się nudności, jeżeli spowodowane są one ciążą.

Pozdrawiam serdecznie!