Tabletki antykoncepcyjne a antybiotyk i przeziębienie

Witam. Biorę tabletki Sidretella 20 W poniedziałek zaczęłam drugie opakowanie. W czasie siedmiodniowej przerwy zażywałam tabletki typu polopiryna S, Scorbolamid na gardło, cholinex, Rutinoskorbin ponieważ jestem przeziębiona. Moje pytania brzmią: czy te leki maja jakiś pływ na moją ochronę antykoncepcyjną czy nadal jestem chroniona ? Jeżeli chciałabym zacząć antybiotyk od środy jak długo muszę się dodatkowo zabezpieczać ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Podane leki nie mają wpływu na działanie antykoncepcji. W przypadku antybiotyku konieczne jest dodatkowe zabezpieczenie na czas terapii oraz 7 dni po jej zakończeniu.