Tabletki antykoncepcyjne a azytromycyna

Dzień dobry. Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne. Brałam też antybiotyk, azytromycynę (o przedłużonym działaniu) prawie od początku opakowania. Po13 dniach od ostatniej dawki współżyłam bez dodatkowego zabezpieczenia, w dniu pierwszej tabletki z kolejnego opakowania (nie robiłam przerwy chcąc uniknąć krwawienia w tym terminie). Czy istnieje obawa, że antykoncepcja nie została zachowana?

Renata GrzechociĹska

Podczas stosowania azytromycyny mogło dojść do obniżenia skuteczności tabletek antykoncepcyjnych.