Tabletki antykoncepcyjne a brak krwawienia menstruacyjnego

Witam! Ponad 2 miesiące temu w czwarty czy piąty dzień po miesiączce kochałam się z moim mężczyzną bez zabezpieczenia. Biorę tabletki antykoncepcyjne, ale biorę także antybiotyk - T***. Kiedy miała się pojawić miesiączka, brzuch bolał mnie jak zawsze, ale ujrzałam zaledwie kilka kropel i tyle. Zrobiłam test ciążowy - wyszedł negatywny. Jednak nie dawało mi to spokoju i zrobiłam jeszcze jeden po kilku dniach - również wyszedł negatywny. Kilka dni temu powinnam dostać znów miesiączkę, jednak tym razem brzuch mnie prawie nie bolał i nie pokazało się zupełnie nic. Zrobiłam rano kolejny test i wynik znów był negatywny. Nie wiem co mam o tym myśleć...

Witam serdecznie!
Jednorazowy brak krwawienia w trakcie siedmiodniowej przerwy nie jest objawem niepokojącym.
W podobnych sytuacjach zaleca się wykonanie testu ciążowego przed rozpoczęciem przyjmowania leków z nowego opakowania. Przy wyniku negatywnym można kontynuować przyjmowanie antykoncepcji.
Jednak w przypadku braku krwawienia podczas kolejnej przerwy, zaleca się konsultację z ginekologiem.
Przyczyn braku krwawienia podczas przerwy w przyjmowaniu środka może być wiele, najczęściej mają one podłoże hormonalne.
Ustalenie właściwej przyczyny możliwe jest wyłącznie po wykonaniu badań kontrolnych zleconych przez ginekologa.
Jeśli test ciążowy wykonany był po upływie 14 dni od zbliżenia, wówczas jego wynik należy uznać za wysoce wiarygodny.

Pozdrawiam