Tabletki antykoncepcyjne a brak okresu - co robić?

Witam. Rozpoczęłam przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych 14 grudnia, w 22 dniu cyklu, wiem, że zalecenia są inne, ale sądziłam, że po prostu na efekt antykoncepcyjny będę musiała poczekać około tygodnia. Od 3-4 dni powinnam mieć miesiączkę, która występuje prawie zawsze regularnie. Moje pytanie brzmi, czy jej brak na chwilę obecną może być spowodowany rozpoczęciem stosowania tabletek? Czy jeśli wykluczę ciążę mogę je nadal stosować, czy powinnam je odstawić i przy kolejnym podejściu zacząć stosowanie o właściwej porze cyklu?

to naturalne że rozpoczynając antykoncepcję miesiączka już się nie pojawi, tym bardziej w spodziewanym terminie. Proponuję już kontynuować opakowanie, jeśli zostało zaczęte.