Tabletki antykoncepcyjne a cytologia

Czy podczas brania tabletek antykoncepcyjnych można wykonać cytologię bez względu na dzień cyklu? Poza tym biorę lek dopochwowo - czy muszę przerwać jego branie przed cytologią? Kiedy?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Badanie cytologiczne można wykonać w ciągu 3 tygodni zażywania  pigułek antykoncepcyjnych. Badania nie wykonuje się podczas 7-dniowej przerwy między opakowaniami, kiedy występuje krwawienie. Około 3-5 dni przed wykonaniem badania cytologicznego warto odstawić leki stosowane dopochwowo.

Pozdrawiam!