Tabletki antykoncepcyjne a dieta odchudzająca

Witam. Mam 20 lat i od 4 miesięcy biorę tabletki antykoncpecyjne. Chcę iść na dietę, nie chcę używać żadnych dodatkowych suplementów wspomagających odchudzanie, tylko ta dieta. Czy będzie miała ona jakiś wpływ na działanie tych tabletek?

20 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Dieta odchudzająca sama w sobie nie powoduje zmniejszenia skuteczności antykoncepcyjnej preparatu. Proszę tylko nie przesadzać z jedzeniem grejpfrutów i piciem ich soku (powoduje zaburzenia wchłaniania leków). Innych cytrusów to nie dotyczy.