Tabletki antykoncepcyjne a dmuchawiec lekarski

Witam, ponieważ mam problemy z wodą zatrzymującą się w organizmie, polecono mi zastosować tabletki dmuchawca lekarskiego. Czy osłabiają one działanie tabletek antykoncepcyjnych d...35? Bardzo proszę o odp. Zaznaczam również, że mam podwójny układ miedniczkowy w nerce i przez to czasami występują u mnie problemy z nerkami. Bardzo proszę o odp.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Producenci pigułek antykoncepcyjnych podają, że preparaty ziołowe mogą wchodzić w interakcje z doustną antykoncepcją. Jednoznacznie dowiedziono jednak tylko wpływu dziurawca zwyczajnego - może on osłabić skuteczność pigułek. Co do innych ziół - nie ma badań na temat ich wpływu na antykoncepcję hormonalną. Proszę przeczytać ulotkę swoich pigułek.

Pozdrawiam!