Tabletki antykoncepcyjne a grypa żołądkowa

Witam biore tabletki antykoncepcyjne od ponad 4 lat ciagle te same. Ostatnio mialam grype zoladkowa i zapomnialam wziasc tabletke to bylo 3 dni temu i ciagle czuje jakby moje jajniki w srodku biegaly i dostalam wlasnie plamienia kocham sie z mezem dosc czesto obawiam sie ciazy

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli nie przyjęła Pani tabletki ochrona antykoncepcyjna jest zagrożona. Tym samym możliwa jest ciąża. Warto wykonać test ciążowy.