Tabletki antykoncepcyjne a leki na nadkwasotę

Dobry wieczór, mam takie pytanie: czy tabetki na nadkwasotę żołądka (inhibitor pompy) zmniejszają działanie tabetek antykoncepcyjnych? Wzięłam tabetkę o 18.00, a lek na nadkwasotę dopiero o 22.30. I mam jeszcze jedno pytanie: biorę tabetki dokładnie 2 dni od kiedy pojawił mi się okres. I mam pytanie - od kiedy jestem zabezpieczona, że nie będę musiała stosować innych zabezpieczeń tylko tabletki. Dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Nie zostało udokumentowane, aby leki na nadkwasotę (inhibitory pompy) zmniejszały skuteczność antykoncepcji hormonalnej. W przypadku rozpoczęcia stosowania tabletek 2-5 dnia cyklu, należy dodatkowo zabezpieczać się przez 7 dni (prezerwatywa) i dopiero 8. dnia zażywania tabletek osiąga się skuteczną antykoncepcję.

Pozdrawiam!