Tabletki antykoncepcyjne a migrenowe bóle głowy

Witam! Mam 23 lata od ponad roku używam tabletek antykoncepcyjnych i prawdopodobnie w związku z ich stosowaniem wystąpiły u mnie migrenowe bóle głowy, które powtarzają się średnio 2 razy w miesiącu. Lekarz rodzinny poradził mi udanie się do ginekologa w celu zmiany tabletek. Dodam iż stosuję tabletki, które z tego, co się orientuję, zawierają najmniejszą dawkę hormonów. Innym problemem, który u mnie występuje, jest wysoki poziom cholesterolu (ok. 300), również prawdopodobnie w wyniku stosowania tabletek. Nie mogę ich jednak odstawić ze względu na PCO. Moje pytanie w związku z tym, czy spróbować zmiany tabletek na inne, a może plasty? Czy plastry nie obciążają wątroby i mają mniejszy wpływ na metabolizm? Ania

23 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Migrenowe bołe głowy są przeciwwskazaniem do stosowania antykoncepcji hormonalnej (niezależnie od tego, czy są zażywane celem zapobiegania ciąży czy PCO). Plastry odznaczają się niższą zawartością hormonów, ale również są przeciwwskazane w przypadku migren.

Proszę udać się do swojego lekarza ginekologa, który wspólnie z Panią podejmie decyzję co do daleszego postępowania.