Tabletki antykoncepcyjne a opóźnienie miesiączki

Witam! Jestem dojrzałą kobietą, nigdy nie brałam żadnych tabletek antykoncepcyjnych. Z powodu dłuższego wyjazdu chciałabym opóźnić okres, gdyż jest to dla mnie duże utrudnienie w czasie podróży i później na miejscu. Proszę mi podpowiedzieć jak to mam zrobić. Czy muszę zażywać tabletki wcześniej, np. 2 miesiące przed tym niechcianym okresem, czy nie? Słyszałam o tabletkach pod nazwą N***. Jak można je zażywać i czy są skuteczne?

Witam serdecznie!

Jeżeli zależy Pani na przesunięciu miesiączki, powinna Pani jak najszybciej skontaktować się ze swoim ginekologiem.
Niewątpliwie najczęstszą metodą przesuwania krwawienia miesięcznego jest stosowanie tabletek antykoncepcyjnych. Na co najmniej miesiąc przed przewidywanym terminem miesiączki rozpoczyna się przyjmowanie tabletek. Najczęściej wystarczają dwa opakowania.
Wspomniany przez Panią preparat jest drugą, rzadziej stosowaną, metodą przesuwania miesiączki. Jego przyjmowanie należy rozpocząć na 3 dni przed spodziewanym okresem. Preparat stosuje się do momentu, w którym jesteśmy gotowe na rozpoczęcie krwawienia. To z kolei pojawia się 2-3 dni po przyjęciu ostatniej tabletki preparatu. Warto podkreślić, że preparat ten nie stanowi metody antykoncepcji.

Pozdrawiam