Tabletki antykoncepcyjne a stosowanie suplementów z witaminami

Czy mozna przy tabletkach antykoncepcyjnych spozywac witamiby w tabletkach? Chodzi o kompleks witamin, najlepiej o jakiej porze nalezy zazywac te witaminy tabl anty. Biore o godzinie 15
ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Tak, w czasie antykoncepcji hormonalnej można zażywać preparaty witaminowe. Można przyjmować je o dowolnej porze dnia, najlepiej przed posiłkiem (witaminy A, D,E,K wchłaniają się tylko w obecności tłuszczów).
Tabletka zawsze powinna zostać popita wodą.
Najlepiej unikać wspólnego "łykania" tabletki antykoncepcyjnej z witaminami.
Jeśli więc antykoncepcje przyjmuje Pani o 15, preparaty witaminowe może zażyć np. rano przy śniadaniu.