Tabletki antykoncepcyjne a tycie i zaburzenia hormonalne

Witam, byłam u ginekologa 1,5 roku temu i przepisał mi tabletki antykoncepcyjne bez żadnych badań i przytyłam ponad 10 kg, po pół roku przepisał mi inne i przytyłam około 7 kg i teraz czuje się za przeproszeniem grubasem który waży 75 kg przez lekarza który mi to zrobił. Jutro ide z nowu po tabletki przepisze mi inne i znowu przytyje? Czy ginekolog powinien mi zrobić jakieś badania hormonalne? Nic takiego wczesniej mi nie robił tylko zaglądał do środka. Dziękuje, Pozdrawiam Paula.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Nie ma takich wskazań, by wykonywać jakiekolwiek badania przed przepisaniem antykoncepcji. Nie jest to zatem wina lekarza, że Pani przytyła. Tym bardziej, że przyrost masy ciała, w ramach działań niepożądanych, mogą powodować każde tabletki antykoncepcyjne.