Tabletki antykoncepcyjne a wcześniejszy okres - mam się czym martwić?

Witam. Wczoraj (30.09) o 21. wzięłam swoją ostatnią jasnoróżową tabletkę, na następny dzień dostałam już krwawienia. Dzisiaj o 21. mam wziąć dopiero pierwszą tabletkę placebo. Dlaczego krwawienie wystąpiło tak wcześnie? Czy mam się czym martwić?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Krwawienie może niekiedy wystąpić wcześniej. Jednak nic Pani nie pisze na temat ryzyka osłabienia działania antykoncepcyjnego tabletek, np. czy wystąpiły wymioty/biegunka, czy wszystkie tabletki przyjmowała Pani regularnie, czy stosowała Pani w ostatnim okresie czasu jakieś leki itd.
Bez tych informacji nie jestem w stanie odpowiedzieć na Pani pytanie.