Tabletki antykoncepcyjne a współżycie u 18-latki

Witam dzisiaj zaczełam brac tabletki antykoncepcyjne pierwszy raz w zyciu. dodam ze to pierwszy dzien okresu. od kiedy moge kochac sie bezpiecznie?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, Jeżeli jest to pierwszy dzień cyklu to zabezpieczenie powinno być pełne od początku, natomiast jeżeli zaczęła Pani później to zalecam około tydzień stosowania dodatkowego zabezpieczenia. Pozdrawiam.