Tabletki antykoncepcyjne a zanik miesiączki

Witam, w kwietniu tego roku zostałam mamą. Od jakiś 4 miesięcy biorę normalne tabletki antykoncepcyjne. Od jakiś 3 miesięcy zauważyłam że mój okres jest coraz mniejszy, więcej brązowego śluzu niż miesiączki. Dodam że zrobiłam dwa testy ciążowe i oba negatywne. Więc ciąże wykluczam. Co to może być? Dodam że na początku ciąży miałam torbiela ale się wchłonął w czasie ciąży, czy mógł się pojawić? Czy to może być coś poważnego?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Osłabienie krwawienia może być spowodowane przyjmowaniem antykoncepcji hormonalnej. Nie można wykluczyć innego podłoża dolegliwości. W celu ustalenia przyczyny występowania brązowych plamień warto udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.