Tabletki antykoncepcyjne, brak miesiączki

Dzień dobry,
biorę pierwszy miesiąc tabletki antykoncepcyjne *** (dwuskładnikowa tabletka antykoncepcyjna) 20+4 kiedyś brałam przez 4 lata tabletki **** (dwuskładnikowa tabletka antykoncepcyjna) i było ok .Teraz dokładnie biorę 23 dzień **** i dzisiaj kończę opakowanie, bo pod koniec są 4 tabletki białe. Powinna wystąpić miesiączka, ja jej jeszcze nie dostałam. A zaczęłam brać tabletki w pierwszym dniu miesiączki i brałam regularnie.

Dodam, że nie kochałam się bez zabezpieczenia, Bo w pieszym tygodniu brania tabletek miałam prawdopodobnie ostre zapalenie żołądka i co chwilę chodziłam do toalety. Dlatego dodatkowo używałam innych metod antykoncepcyjnych.
Moim pytaniem jest, czy coś nie tak, że nie dostałam okresu? Jutro mam zacząć nowe opakowanie tych tabletek, a okresu nie mam.
Bardzo proszę o odpowiedź .

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Krwawienie czasem nie pojawia się podczas przyjmowania tabletek placebo i wcale nie musi to oznaczać ciąży. Jednak przed rozpoczęciem nowego opakowania, koniecznie należy wykonać test ciążowy (ewentualnie, jeśli już je Pani rozpoczęła, wykonać go teraz) i, w razie wyniku negatywnego, ponowić po tygodniu. Jeśli test nie wykaże ciąży, może Pani spokojnie kontynuować przyjmowanie hormonów.
Pozdrawiam!