Tabletki antykoncepcyjne - czy już działają?

Dostałam tabletki antykoncepcyjne D***. Pierwsze dwie ginekolog kazał mi wyrzucić i zaczęłam brać normalnie od trzeciej. Rozpoczęłam ich branie w czwartek i tydzień później w ten sam dzień kochałam się z chłopakiem i była możliwość wpadki. Stąd moje pytanie. Czy tabletki zaczęły już działać po tygodniu?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Jeżeli pierwszą tabletkę wzięła Pani, zgodnie z ulotką, pierwszego dnia cyklu (miesiączki), to pełne działanie antykoncepcyjne rozpoczyna się wraz z przyjęciem pierwszej tabletki.