Tabletki antykoncepcyjne: dlaczego pojawiło się dodatkowe plamienie?

Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne. Kilka dni przed spodziewanym krwawieniem z odstawienia nastąpiło dość mocne plamienie i pojawił się ból brzucha. Czym to może być spowodowane?
ponad rok temu

Dzień dobry!
W okresie pierwszych 6 miesięcy od czasu rozpoczęcia przyjmowania tabletek mogą pojawiać się dodatkowe plamienia i nie budzą one niepokoju. Są one reakcją organizmu na nowe hormony.
Z poważaniem