Kobieta , 26 lat

Witam. Mam 26 lat. W 12 dniu przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych **** (tabletka dwuskładnikowa), zaczęłam przyjmować antybiotyk ****. Ostatni antybiotyk przyjęłam w 20 dniu przyjmowania antykoncepcji. Potem nastąpiła 7-dniowa przerwa w przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych. Do współżycia doszło 3 godziny po zażyciu **** pierwszego dnia zażywania tabletek nowej partii. Czy istnieje duże prawdobodobieństwo zajścia w ciążę? Proszę o odpowiedź i z góry za nią dziękuję. Madlen84

Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie 79
Redakcja abcZdrowie Stażysta/Rezydent, Warszawa
Edytuj odpowiedź

Witam!

Wymieniony przez Panią antybiotyk może zmniejszać skuteczność doustnej antykoncepcji. Jednak ponieważ, jak rozumiem, nie współżyła Pani w czasie przyjmowania go ani w ciągu siedmiu dni potem, może Pani być spokojna. Nie ma ryzyka ciąży.

Pozdrawiam serdecznie!

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Ginekologia – Profilaktyką i leczeniem chorób wyłącznie żeńskiego układu płciowego zajmuje się ginekologia. Problemy ginekologiczne obejmują zaburzenia miesiączkowania, stany zapalne pochwy, antykoncepcję, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, badania piersi, anorgazmię, problemy z ciążą, nadżerki czy zapalenia przydatków.
  • Antykoncepcja – Antykoncepcja sprawia, że ludzie mają coraz większy wpływ na tak zwane świadome planowanie rodziny. Metody antykoncepcyjne umożliwiają regulowanie płodności i odpowiedzialne podejmowanie decyzji o posiadaniu potomstwa w chwili, gdy zaistnieją optymalne warunki, zarówno dla nowego członka rodziny, jak i samych przyszłych rodziców.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Wyszukaj lekarza po opiniach