Tabletki antykoncepcyjne i antybiotyk

Witam. Mam 26 lat. W 12 dniu przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych **** (tabletka dwuskładnikowa), zaczęłam przyjmować antybiotyk ****. Ostatni antybiotyk przyjęłam w 20 dniu przyjmowania antykoncepcji. Potem nastąpiła 7-dniowa przerwa w przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych. Do współżycia doszło 3 godziny po zażyciu **** pierwszego dnia zażywania tabletek nowej partii. Czy istnieje duże prawdobodobieństwo zajścia w ciążę? Proszę o odpowiedź i z góry za nią dziękuję. Madlen84

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wymieniony przez Panią antybiotyk może zmniejszać skuteczność doustnej antykoncepcji. Jednak ponieważ, jak rozumiem, nie współżyła Pani w czasie przyjmowania go ani w ciągu siedmiu dni potem, może Pani być spokojna. Nie ma ryzyka ciąży.

Pozdrawiam serdecznie!