Tabletki antykoncepcyjne i dziwny śluz a ciąża

Witam. Mam 19 lat, przyjmuję tabletki antykoncepcyjne około 9 miesięcy, biorę je zawsze regularnie. 26-28 stycznia kochałam się ze swoim chłopakiem kilka razy bez dodatkowego zabezpieczenia (było to około siódmej tabletki z blistra). Miałam wtedy wysoką temperaturę (z powodu choroby), około 40 stopni. Słyszałam, że to może obniżać skuteczność pigułki. Dodatkowo od 31 stycznia przez kilka dni zażywałam typowe leki na odporność dostępne bez recepty. Pod koniec tego opakowania tabletek pojawił się dziwny śluz - biały, ciągnący się lub wodnisty (o zmiennej konsystencji). W czasie 7-dniowej przerwy wystąpiło krwawienie, ale było mniej obfite niż zwykle i trwało tylko 5 dni. Rozpoczęłam kolejne opakowanie tabletek 17 lutego, jednak dla pewności 19 lutego wykonałam test ciążowy (z porannego moczu) i wyszedł negatywny. Kilka dni później znów pojawił się biały śluz. I tu moje pytania: 1. Czy ciągnący się biały śluz może oznaczać dni płodne w czasie brania tabletek lub świadczyć o ciąży? 2. Czy wysoka gorączka może w znacznym stopniu obniżyć skuteczność antykoncepcji? 3. Czy test wykonany po 22 dniach od stosunku daje już wiarygodny wynik? Dodam że był to test wykrywający ciążę po 6 dniach od zapłodnienia. Bardzo proszę o pomoc, każda informacja będzie dla mnie niezwykle cenna. Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych owulacja jest zahamowana. Zatem nie ma dni płodnych.
Test ciążowy, który Pani wykonała należy traktować jako wiarygodny.
Sama gorączka nie obniża skuteczności tabletek antykoncepcyjnych.
Pozdrawiam