Tabletki antykoncepcyjne i leczenie na WZW typu C

Mam kamienie w nerkach ale to nie jest to, ostatnio przeszłam leczenie interferonem na WZW typu C ( tak na marginesie mam do oddania dwa opakowania Copegus 200 mg data do zażycia do 2017 ) od dwóch miesięcy zaczęłam używać tabletek antykoncepcyjnych mam trójkę dzieci podaję te informację tak jak to się robi podczas wywiadu u lekarza dlatego wszystko jest w dwóch postach na stałe mieszkam w UK a tutejsi lekarze z reguły przepisują paracetamol i wysyłają do domu proszę o pomoc

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, przewlekła faza choroby WZW typu C nie jest przeciwwskazaniem do stosowania terapii antykoncepcyjnej. Proszę jednak zgłosić się na konsultację z lekarzem chorób zakaźnych. Pozdrawiam.