Tabletki antykoncepcyjne i prezerwatywa a ciąża

Z piątku na sobotę kochałam się z moim chłopakiem, po raz pierwszy.. parę razy. prezerwatywa nie zsunęła się , nie pękła, zużyte prezerwatywy w których było nasienie zawiązywał i wrzucam do pojemniczka.. jeśli jednak nie było wytrysku to zdejmował i tez wrzucał do tego pojemnika. Wszystkie prezerwatywy używane wtedy były w tym pojemniku. chcąc je wyrzucić włożyłam je do reklamówki i wtedy zobaczyłam na tym pojemniku taka wydzielinę która była podobna do spermy.  Za każdym razem jak kończył wychodził ze mnie i widziałam wtedy ze prezerwatywa jest cala. stosuje antykoncepcje hormonalna od października [obecnie jestem w trakcie 4 opakowania] dodatkowo była prezerwatywa i stosunek przerywany. Czy jeśli trochę spermy, albo preejakulat dostał się  do mojej pochwy to czy prawdopodobieństwo ciąży jest duże? dodam ze przez tabletki, "cierpię" na suchość pochwy.. i w trakcie nawilżałam się  "żelem" czy jak się  to tam nazywa którego próbkę dostałam od mojej pani ginekolog (feminum)

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Jeżeli stosuje Pani tabletki regularnie czyli nie opuściła Pani żadnej z nich, przyjmowała je Pani o stałej porze to ich skuteczność jest bardzo wysoka. Ponadto stosowane było dodatkowe zabezpieczenie pod postacią prezerwatywy. Gdyby nawet sperma lub preejakulat zostały przeniesione do Pani dróg rodnych to ryzyko ciąży jest znikome. Nie ma Pani podstaw do obaw.
Pozdrawiam