Tabletki antykoncepcyjne i przesunięcie krwawienia z odstawienia u 18-latki

Witam , Od 5.11.14 zażywam moje pierwsze tabletki anty , Vibin (21 7). Zażywam zgodnie z ulotka i zaleceniami lekarza.Mam pytanie co do możliwości przesunięcia "krwawienia". Za zwyczaj dostawałam okres w czwartki/piątki. Nie wiem jak będzie teraz z tym "krwawieniem z odstawienia" Chciałabym go przesunąć na następny tydzień żeby najlepiej występowało ono w pon/wtorek. Tylko nie wiem jak w tym przypadku postąpić .zważywszy ze to moja pierwsza antykoncepcja. licze na szybką odpowiedz ..

Aleksander Ropielewski

Oto jak poleca zachować się producent leku w sytuacji przez Panią opisanej.

Aby opóźnić czas wystąpienia krwawienia z odstawienia, należy pominąć tabletki placebo i
bezpośrednio przystąpić do stosowania tabletek produktu Vibin Mini z kolejnego opakowania.
Czas opóźnienia krwawienia można wydłużyć, przyjmując kolejne tabletki, nawet do
zakończenia drugiego opakowania. W czasie wydłużonego w ten sposób cyklu może wystąpić
niewielkie krwawienie międzymiesiączkowe lub plamienie. Następnie, po okresie stosowania
tabletek placebo, należy wznowić przyjmowanie produktu Vibin Mini.
Kobietom, które zamierzają przesunąć krwawienie z odstawienia na inny dzień tygodnia niż w
aktualnie stosowanym schemacie dawkowania, można zalecić skrócenie najbliższego okresu
przyjmowania tabletek placebo o dowolną liczbę dni. Im krótsza przerwa, tym większe jest
prawdopodobieństwo, że nie wystąpi krwawienie z odstawienia, natomiast w trakcie
przyjmowania tabletek z kolejnego opakowania może wystąpić krwawienie
międzymiesiączkowe lub plamienie (podobnie jak w przypadku opóźnienia krwawienia).