Tabletki antykoncepcyjne i spóźnienie

Witam! Przyjmuję tabletki od półtora roku. Zawsze przyjmowałam je o czasie. Podczas siedmiodniowej przerwy współżyłam z chłopakiem bez zabezpieczenia. Niestety, zapomniałam wziąć tabletki po tej przerwie, zrobiłam to następnego dnia jak najszybciej mogłam. Wzięłam dwie tabletki jednego dnia. Czy istnieje ryzyko ciąży? Tabletki z tego opakowania brałam regularnie oraz stosowaliśmy dodatkowe zabezpieczenie.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Niestety, jeśli spóźniła się Pani z zażyciem pigułki na początku cyklu, a w tygodniu poprzedzającym to zdarzenie współżyła Pani, to niestety istnieje ryzyko ciąży. Proszę wykonać test ciążowy po zakończeniu tego pakowania lub przed rozpoczęciem  nowego.

Pozdrawiam!